Afgestemd communiceren met je kind met (een vermoeden van) autisme

Tine     28.08.2026

Als ouder wil je niets liever dan contact maken met je kind. Maar wanneer je kind (een vermoeden van) autisme heeft,
verloopt die communicatie vaak anders dan verwacht. Misschien lijkt je zoon of dochter in een eigen wereldje te spelen,
worden vragen genegeerd, of merk je dat praten gepaard gaat met frustratie of stilte. Veel ouders vragen zich af: “Hoe
kan ik mijn kind helpen praten?”

Het antwoord ligt verrassend genoeg vaak niet in het aanleren van losse woordjes, maar in het fundament daaronder: afgestemde interactie en verbinding.

De gouden regel uit Floortime & het Hanen-programma: Communicatie begint niet bij woorden, maar bij wederkerig contact en samen plezier beleven. Pas wanneer een kind zich emotioneel gereguleerd en verbonden voelt, ontstaat er ruimte om taal te ontwikkelen.

Tijdens onze info-avonden gaan we dieper in op deze principes. Je leert hoe je vanuit afstemming kan communiceren met je kind. We oefenen met concrete voorbeelden zodat je meteen erna aan de slag kan!

Praktische info

Wanneer? woensdagavonden 18 november en 2 december telkens van 18.30 tot 21.30

Waar? praktijk De Appelboom, Itegembaan 57, 2590 Berlaar

Door wie? Tine Seghers, logopediste & orthopedagoge, en Tine Menten, auti- & kindercoach

Voor wie? alle ouders die zoeken naar meer contact & communicatie met hun kind

Kostprijs? het aanbod wordt vergoed vanuit de conventie geestelijke gezondheidszorg en bijgevolg gratis

Inschrijven? dit doe je door te mailen naar tine@de-appelboom.be.

Reactie

Lees ook

Terugbetaling logopedie, ergotherapie en orthopedagogie

Terugbetaling, een overzicht

Tine     02.01.2021

De Appelboom geeft sessies logopedie, ergotherapie en orthopedagogie. In dit artikel bespreken we op welke terugbetaling je kan rekenen.

Lees meer
Groeien in contact - infoavond

Groeien in contact – infoavond

Tine     30.07.2026

(Her)ontdek de kracht van connectie met je kind Verlang jij naar meer écht contact met je kind, maar verloopt de…

Lees meer
Terugblikken op je dag (foto mama baas)

De voordelen van met je kind terugkijken op zijn dag

Tine     11.10.2019

"Hoe was je dag?" hoor je vaak op het einde van de dag. Een korte “goed” is een veel gehoord antwoord. Toch heeft terugkijken op je dag heel wat voordelen. 

Lees meer

Op de hoogte blijven van nieuwe berichten?